Przejdź do treści

Foliowanie termokurczliwe

Odpowiednie zabezpieczenie produktów jest niezwykle istotne. Dzięki profesjonalnemu pakowaniu, konfekcjonowaniu i foliowaniu termokurczliwemu towary są chronione przed zabrudzeniem oraz wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, a do rąk klienta docierają w nienaruszonym stanie. Ważne, żeby oferowane np. w saszetkach artykuły prezentowały się schludnie i atrakcyjnie. Dlatego warto zapakować je w folie, a na to pozwala tunel obkurczający.

Foliowanie termokurczliwe to rozwiązanie, które pozwala w szybki i skuteczny sposób zabezpieczyć sprzedawane produkty. Dzięki elastyczności folii można zapakować w nią także artykuły o nietypowych kształtach. Foliowanie, które jest etapem konfekcjonowania i pakowania, sprawdzi się przy kosmetykach, książkach, czasopismach, materiałach reklamowych, żywności, artykułach higienicznych, grach planszowych, artykułach biurowych oraz wielu innych produktach sprzedawanych w różnych opakowaniach, np. saszetkach. Folia charakteryzuje się niską temperaturą zgrzewania, przeźroczystością oraz dużą wytrzymałością. Dzięki temu jest odporna na uszkodzenia. Aby termokurczliwe pakowanie i konfekcjonowanie towaru za jej pomocą odbywało się w sposób bezpieczny i efektywny, warto zastosować profesjonalne rozwiązania, takie jak tunel obkurczający – zapraszamy do jego zamówienia.

Dlaczego warto zdecydować się na foliowanie termokurczliwe?

  • oferowany towar jest odpowiednio zabezpieczony przez zabrudzeniem, kurzem, warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniem;
  • produkt prezentuje się estetycznie i atrakcyjnie dla klienta. Dzięki temu jest przez niego chętniej wybierany i częściej ląduje w koszyku;
  • to niedrogie rozwiązanie, które sprzyja budżetowi firmy;
  • opakowania z folii PCV np. saszetki, nie są toksyczne;
  • folia jest elastyczna, dzięki czemu można w nią zapakować także produkty o nietypowym kształcie.

 

Folia termokurczliwa to gwarancja właściwie zabezpieczonego towaru. Jej istotną zaletą jest niedroga cena. Termokurcz to doskonałe rozwiązanie dla firm, dla których ważne są ekonomiczne rozwiązania wysokiej jakości pozwalające na konfekcjonowanie, np. foliowanie produktów czy pakowanie w saszetki. W ofercie firmy ABRA PACK znajdują się folie o różnej specyfikacji, do których może być stosowany tunel obkurczający. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Na jakiej zasadzie działa pakowanie i foliowanie termokurczliwe?

Kluczowym warunkiem, który musi zostać spełniony, aby zapewnić oczekiwane efekty, jest osiągnięcie odpowiednio wysokiej temperatury. Folia powinna być nagrzana, aby pod wpływem ciepła mogła ulec skurczeniu i właśnie w tym celu wykorzystuje się tunele obkurczające. Zgrzewanie to pierwszy etap procesu – po nim następuje obkurczanie, które umożliwia hermetyczne zaciśnięcie materiału na opakowaniu towaru, np. na saszetce czy bezpośrednio na produkcie. Pakowanie folią termokurczliwą to powszechna metoda konfekcjonowania różnego rodzaju artykułów, dlatego jest szeroko stosowana w firmach z różnych branż. Z uwagi na jej skuteczność, szybkość i łatwość obsługi urządzeń stosowanych w tym celu, można używać tego sposobu foliowania w każdych warunkach.