Przejdź do treści

TERMOKURCZ

Pakowanie gotowych wyrobów często wiąże się z koniecznością użycia folii termokurczliwej. Proces ten można znacząco usprawnić, wykorzystując nowoczesne i precyzyjne maszyny. Nasze tunele obkurczające sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Oferujemy także zakup profesjonalnych zgrzewarek:

  • kątowych,
  • kloszowych,
  • przepływowych.

Proces zgrzewania polega na ogrzaniu i tym samym uplastycznieniu folii. To sprawia, że materiał ulega połączeniu i sprasowaniu. Nasze urządzenia umożliwiają właściwy dobór i kontrolę temperatury. Przed kupnem odpowiedniego modelu maszyny warto przejrzeć wszystkie dostępne opcje i dobrać najlepszą, która będzie pasować do wielkości produkcji i rodzaju wyrobów wytwarzanych w danym zakładzie. Warto wspomnieć, że nowoczesne zgrzewarki powszechnie współdziałają na taśmociągach z tunelami obkurczającymi. Używane razem mogą w znaczący sposób usprawnić proces pakowania, zwiększyć jego efektywność oraz wyraźnie skrócić czas pracy.

Co to jest tunel obkurczający?

Do pakowania pojedynczych produktów lub większych opakowań zbiorczych używa się tuneli obkurczających. Jest to komora, do której za pomocą taśmociągu trafiają wyroby opakowane w folię. Następnie pod wpływem wysokiej temperatury folia ulega obkurczeniu, dzięki czemu obiekt jest doskonale zabezpieczony. Co ważne, miejsce to jest wyposażone w specjalne systemy nawiewu oraz grzałkę o odpowiedniej mocy. Standardem jest wykorzystywanie wysokiej jakości materiałów izolujących oraz osłon, które chronią operatorów przed ewentualnymi oparzeniami. Co ważne, są łatwe w obsłudze, dzięki czemu czas przeszkolenia każdego pracownika jest stosunkowo krótki. Doskonałe rozwiązania konstrukcyjne i projektowe umożliwiają łatwe czyszczenie i dbanie o konwersację sprzętu.

Jak działają tunele obkurczające?

Zasada działania oferowanych przez nas maszyn opiera się na zastosowaniu wysokiej temperatury. Tunel obkurczający jest miejscem, do którego trafia produkt opakowany w folię. Następnie zmniejsza się ona pod wpływem ciepła, zabezpieczając tym samym zawartość. Przygotowując automatyczną linię produkcyjną wyposażoną w maszyny, takie jak zgrzewarki i tunele obkurczające, warto wziąć pod uwagę odpowiedni rodzaj folii. Nie każda ma bowiem właściwości, które pozwalałyby na zgrzewanie oraz pakowanie w formie obkurczania.

O czym pamiętać zaopatrując się w tunele obkurczające?

Termokurczliwe materiały to między innymi PCV, polietylen oraz poliolefiny. Tego typu folie nie tylko stanowią świetną ochronę przed uszkodzeniem, ale również nie zawierają substancji toksycznych, są bezwonne i zachowują swoją odporność w niskich temperaturach (nawet do – 60 stopni).

Decydując się na zakup tunelu obkurczającego, warto wziąć pod uwagę jego gabaryt i właściwie dobrać go do wielkości produkcji oraz rodzaju produktów, które chce się opakowywać w folię. Nasi doświadczeni doradcy z przyjemnością pomogą Ci w wyborze sprzętu. Z ich pomocą dopasujesz m.in. tunel obkurczający, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Postaw na nowoczesne i sprawdzone rozwiązania w zakresie produkcji i dystrybucji wyrobów.