Maszyny i automaty pakujące

Współcześnie na powodzenie rynkowe konkretnego produktu wpływa wiele czynników. Popularność wśród klientów zależy nie tylko od rodzaju wykorzystanych w produkcji materiałów i technologii, zastosowanych innowacji, ale także od samego opakowania, które stało się obecnie instrumentem wykorzystywanym przez marki do kreowania pożądanego wizerunku. I tak wiele firm, które do wytwarzania pudełek używa surowców pochodzących z recyklingu, starta się przedstawić w oczach klientów, jako organizacje, którym na sercu leży nie tylko dobro klienta, ale także całej planety, a konkretnie środowiska naturalnego. Z kolei forma stanowi niezbędny element ochronny, który zabezpiecza produkt przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami i zdarzeniami, nie tylko w transporcie. Solidne opakowanie, stworzone przy zastosowaniu techniki pakującej to gwarancja, że artykuł dotrze do klienta w takiej formie, jakiej życzyłby tego sobie producent. Automat pakujący (pakowarka) to po prostu niezbędne narzędzie w pracy dystrybucyjnej.

Obecnie, niewiele produktów wymaga ręcznego konfekcjonowania. Jeśli już jakieś rzeczy pakuje się manualnie, to nie z powodu niedoskonałości dostępnych na rynku maszyn do pakowania, ale ich braku w zakładzie lub nadmiernych (pozornych) oszczędności. Obecne automaty, umożliwiające pakowanie towarów są na tyle doskonałe, że są w stanie sprostać niemal każdemu zadaniu. Paleta sprzętu jest bardzo różnorodna, dzięki temu w sposób taśmowo można konfekcjonować produkty o różnych kształtach i wszelkiej konsystencji. Do dyspozycji producentów i dystrybutorów są nowoczesne zgrzewarki, zaklejarki do kartonów, saszetkarki, tubiarki, nalewarki, pakowarki oraz specjalne urządzenia do zawijania w folię termokurczliwą. Przy pomocy takich urządzeń i automatów pakujących można w sposób szybki i tani pakować w sposób nieomal perfekcyjny różne produkty. Nowoczesne maszyny pakujące wyposażone są w specjalny system kontroli, który wyłapuje wszelkie niedociągnięcia. Pakowarka, czyli maszyna pakująca zmniejsza czas pracy.

Automaty pakujące – pakowarki – to dziś nieodłączny element ciągu technologicznego w każdym zakładzie produkcyjnym czy centrum wysyłkowym. Bez automatu pakującego wręcz trudno sobie wyobrazić współczesną dystrybucję i logistykę. To dzięki opakowaniom, wiele artykułów spożywczych i chemicznych może być obecnie transportowanych na dalekie odległości. Warto w tym procesie stosować sprawdzone rozwiązania i maszyny. Zastosowana maszyna pakująca da nam gwarancję, że wszystko zostało solidnie i bezpiecznie zapakowane według najsurowszych standardów w zakresie higieny.

Profesjonalne urządzenia, jak np. automat pakujący znajdziemy w ofercie firmy ABRA PACK, która od dawna zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem sprzętu przeznaczonego do konfekcjonowania towarów w wielu branżach przemysłowych. Naszymi odbiorcami są koncerny spożywcze, chemiczne, farmaceutyczne czy kosmetyczne.

Zapraszamy do współpracy!